Podkręć metabolizm dietą na wiosnę z rabatem 20%!
Kup dietę

Jakie są objawy niedoczynności tarczycy?

Tarczyca nie boli, tarczyca rujnuje Ci życie. Kiedy nasza tarczyca nie domaga lub choruje, to zazwyczaj nie boli. To usypia naszą czujność, gdyż ból jest sygnałem wysyłanym przez chorujące narządy.

Hormony tarczycy regulują metabolizm niemal każdej komórki w naszym ciele, więc niedomagająca tarczyca wywołuje najczęściej sygnały ogólnoustrojowe.

W przypadku niedoczynności zwykle pierwsze objawy ignorujemy, ponieważ choroba rozwija się powoli na przestrzeni lat, a symptomy są niespecyficzne i dotyczą różnych obszarów naszego zdrowia. Często są też przypisywane zwykłemu zmęczeniu, czy nawet starzeniu się.

Diagnostyki nie ułatwia również fakt, że nie ma jednego konkretnego objawu dysfunkcji tarczycy, a zazwyczaj występuje ich kilka na raz! Część objawów może być bardzo myląca, dlatego trafiamy do różnych lekarzy nim zostanie postawiona właściwa diagnoza.

Ponieważ choroba tarczycy może nie ograniczać się do problemu samej tarczycy, tylko być powiązana z innymi zaburzeniami hormonalnymi, objawy tych zaburzeń są bardzo rozległe.

Typowe objawy niedoczynności tarczycy znajdziesz na grafice.

objawy
Poznaj charakterystyczne objawy, diagnozuj się szybko i działaj, gdyż czas działa na naszą niekorzyść. W miarę upływu czasu przewlekłe zapalenie stopniowo niszczy tarczycę, która produkuje coraz mniej hormonów, a to już wiąże się z bardzo uciążliwymi objawami.

loader-image
#x Nutrivimix TAb
217,00 

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 217,00 .

5.00 out of 5
89,00 
4.78 out of 5
49,00 

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 49,00 .

4.67 out of 5
119,00 

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 119,00 .

4.93 out of 5
49,00 

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 49,00 .

5.00 out of 5
nutriformin
299,00 

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 299,00 .

4.91 out of 5
nutriformin
119,00 
4.88 out of 5
plan zdrowej zmiany
69,90 

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 69,90 .

5.00 out of 5
nutrivimix
595,00 

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 595,00 .

5.00 out of 5
nutrivimix
299,00 

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 299,00 .

4.97 out of 5

Jak oceniasz ten wpis blogowy?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena: 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.

Rekomendowane artykuły

Jeśli chcesz mieć dostęp do najbardziej aktualnej wiedzy na temat choroby Hashimoto oraz ostatnio dodanych materiałów, tutaj znajdziesz najnowsze artykuły.

Ze względu na złożone podłoże choroby Hashimoto istotną rolę w leczeniu i łagodzeniu przebiegu odgrywa prawidłowa dieta. Niestety często możemy spotkać się ze sprzecznymi informacjami na temat diety w Hashimoto, które mogą być szkodliwe dla Twojego zdrowia. W artykule dowiesz się, czy dieta bezglutenowa pomoże Ci w chorobie Hashimoto. Jak oceniasz ten wpis blogowy? Kliknij […]


20 marca 2023

Wraz z rozwojem technologii jesteśmy narażeni na kontakt z większą ilością substancji zagrażającymi zdrowiu. Naukowcy coraz szerzej zgłębiają temat związków, które negatywnie wpływają na układ hormonalny. W skład tej szerokiej grupy zalicza się związki endokrynnie czynne, czyli ksenoestrogeny. Jakie są źródła ksenoestrogenów? Czy musisz się ich obawiać? Czy istnieje możliwość wyeliminowania ich z naszego życia? […]


13 marca 2023

Oczyszcza, magazynuje, filtruje – to tylko kilka funkcji, jakie pełni wątroba. Jej prawidłowe działanie jest jednym z podstawowych warunków zapewniających nam naturalną ochronę przed toksynami. Nie musisz stosować detoksów i innych modnych diet oczyszczających. Wystarczy, że odpowiednio wesprzesz działanie swojej wątroby i zadbasz o jej dobrą kondycję. Z artykułu dowiesz się, dlaczego zdrowa wątroba jest […]


2 marca 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pobierz darmowego e-booka

Otrzymuj nowe artykuły i porady dotyczące zdrowia. Odbierz darmowy e-book od naszych specjalistów o Hashimoto!

Hashimotoplan.com