Jakie są objawy niedoczynności tarczycy?

Tarczyca nie boli, tarczyca rujnuje Ci życie. Kiedy nasza tarczyca nie domaga lub choruje, to zazwyczaj nie boli. To usypia naszą czujność, gdyż ból jest sygnałem wysyłanym przez chorujące narządy.

Hormony tarczycy regulują metabolizm niemal każdej komórki w naszym ciele, więc niedomagająca tarczyca wywołuje najczęściej sygnały ogólnoustrojowe.

W przypadku niedoczynności zwykle pierwsze objawy ignorujemy, ponieważ choroba rozwija się powoli na przestrzeni lat, a symptomy są niespecyficzne i dotyczą różnych obszarów naszego zdrowia. Często są też przypisywane zwykłemu zmęczeniu, czy nawet starzeniu się.

Diagnostyki nie ułatwia również fakt, że nie ma jednego konkretnego objawu dysfunkcji tarczycy, a zazwyczaj występuje ich kilka na raz! Część objawów może być bardzo myląca, dlatego trafiamy do różnych lekarzy nim zostanie postawiona właściwa diagnoza.

Ponieważ choroba tarczycy może nie ograniczać się do problemu samej tarczycy, tylko być powiązana z innymi zaburzeniami hormonalnymi, objawy tych zaburzeń są bardzo rozległe.

Typowe objawy niedoczynności tarczycy znajdziesz na grafice.

objawy
Poznaj charakterystyczne objawy, diagnozuj się szybko i działaj, gdyż czas działa na naszą niekorzyść. W miarę upływu czasu przewlekłe zapalenie stopniowo niszczy tarczycę, która produkuje coraz mniej hormonów, a to już wiąże się z bardzo uciążliwymi objawami.

loader-image
#x Nutrivimix TAb
217,00 
5.00 out of 5
89,00 
4.89 out of 5
49,00 
4.67 out of 5
119,00 
4.91 out of 5
49,00 
5.00 out of 5
nutriformin
299,00 
5.00 out of 5
nutriformin
119,00 
4.91 out of 5
plan zdrowej zmiany
69,90 
5.00 out of 5
nutrivimix
545,00 
5.00 out of 5
nutrivimix
279,00 
5.00 out of 5

Jak oceniasz ten wpis blogowy?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena: 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.

Rekomendowane artykuły

Jeśli chcesz mieć dostęp do najbardziej aktualnej wiedzy na temat choroby Hashimoto oraz ostatnio dodanych materiałów, tutaj znajdziesz najnowsze artykuły.

Jeśli masz podwyższone przeciwciała przeciwtarczycowe anty-TPO przy innych wynikach badań w normie i nie wiesz, co to oznacza oraz co robić, ten artykuł jest dla Ciebie. Dowiedz się, czy masz chorobę Hashimoto i jak możesz ratować tarczycę. Jak oceniasz ten wpis blogowy? Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić! Prześlij ocenę Średnia ocena: 5 / 5. Liczba […]


9 sierpnia 2022

Choroba Hashimoto to nie tylko chora tarczyca, jak mogłoby się wydawać. Bardzo często osoby z Hashimoto skarżą się na problemy z pamięcią i koncentracją, wahania nastroju oraz stany depresyjne. Dlaczego tak jest? Ponieważ Hashimoto powoli, ale skutecznie niszczy Twój mózg. W artykule dowiesz się, jak możesz temu zapobiegać. Jak oceniasz ten wpis blogowy? Kliknij gwiazdkę, […]


25 lipca 2022

Diagnoza choroby Hashimoto bywa trudna i może trwać długie miesiące, podczas których trafiamy do różnych lekarzy w poszukiwaniu pomocy i odpowiedzi na pytanie, co nam dolega. W artykule dowiesz się, jakie badania wykonać, aby zdiagnozować Hashimoto i znaleźć przyczynę rożnych dolegliwości. Dzięki właściwej diagnozie, odzyskasz kontrolę nad własnym zdrowiem i co najważniejsze – dobre samopoczucie. Jak […]


24 czerwca 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Pobierz darmowego e-booka

Otrzymuj nowe artykuły i porady dotyczące zdrowia. Odbierz darmowy e-book od naszych specjalistów o Hashimoto!

Hashimotoplan.com