Black Week! Aż do -30% na suplementy i diety. Użyj kodu: BLACK2022 Sprawdź

Jakie są objawy niedoczynności tarczycy?

Tarczyca nie boli, tarczyca rujnuje Ci życie. Kiedy nasza tarczyca nie domaga lub choruje, to zazwyczaj nie boli. To usypia naszą czujność, gdyż ból jest sygnałem wysyłanym przez chorujące narządy.

Hormony tarczycy regulują metabolizm niemal każdej komórki w naszym ciele, więc niedomagająca tarczyca wywołuje najczęściej sygnały ogólnoustrojowe.

W przypadku niedoczynności zwykle pierwsze objawy ignorujemy, ponieważ choroba rozwija się powoli na przestrzeni lat, a symptomy są niespecyficzne i dotyczą różnych obszarów naszego zdrowia. Często są też przypisywane zwykłemu zmęczeniu, czy nawet starzeniu się.

Diagnostyki nie ułatwia również fakt, że nie ma jednego konkretnego objawu dysfunkcji tarczycy, a zazwyczaj występuje ich kilka na raz! Część objawów może być bardzo myląca, dlatego trafiamy do różnych lekarzy nim zostanie postawiona właściwa diagnoza.

Ponieważ choroba tarczycy może nie ograniczać się do problemu samej tarczycy, tylko być powiązana z innymi zaburzeniami hormonalnymi, objawy tych zaburzeń są bardzo rozległe.

Typowe objawy niedoczynności tarczycy znajdziesz na grafice.

objawy
Poznaj charakterystyczne objawy, diagnozuj się szybko i działaj, gdyż czas działa na naszą niekorzyść. W miarę upływu czasu przewlekłe zapalenie stopniowo niszczy tarczycę, która produkuje coraz mniej hormonów, a to już wiąże się z bardzo uciążliwymi objawami.

loader-image
#x Nutrivimix TAb
217,00 
5.00 out of 5
89,00 
4.75 out of 5
49,00 
4.67 out of 5
119,00 
4.92 out of 5
49,00 
5.00 out of 5
nutriformin
299,00 
5.00 out of 5
nutriformin
119,00 
4.91 out of 5
plan zdrowej zmiany
69,90 
5.00 out of 5
nutrivimix
545,00 
5.00 out of 5
nutrivimix
279,00 
4.96 out of 5

Jak oceniasz ten wpis blogowy?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena: 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.

Rekomendowane artykuły

Jeśli chcesz mieć dostęp do najbardziej aktualnej wiedzy na temat choroby Hashimoto oraz ostatnio dodanych materiałów, tutaj znajdziesz najnowsze artykuły.

W ostatnich latach temat cholesterolu stał się bardzo popularny, ze względu na narastające ryzyko rozwoju chorób, takich jak miażdżyca czy nadciśnienie tętnicze. Jednak jaki może mieć związek z chorobami tarczycy i czy jesteśmy w stanie unormować jego poziom dzięki diecie? Z tego artykułu dowiesz się, jak zinterpretować wyniki badań i jak radzić sobie z wysokim […]


28 listopada 2022

U kobiet z chorobą Hashimoto skóra staje się blada, sucha i szorstka, co wynika ze spowolnionych przemian metabolicznych w organizmie. Aby przywrócić swojej cerze dawny blask i poprawić jej kondycję, powinnaś przede wszystkim zwrócić uwagę na jej prawidłową pielęgnację. Dowiedz się, jak skutecznie nawilżyć skórę oraz odbudować barierę hydrolipidową, czyli płaszcz ochraniający skórę przed nadmierną […]


31 października 2022

Równowaga hormonalna jest istotnym elementem dobrego funkcjonowania organizmu. Zapewnia nam wewnętrzny balans oraz zdrowie. Warto odpowiednio ją wspierać, zwłaszcza jeśli chorujesz na niedoczynność tarczycy czy Hashimoto. Zdrowa dieta, regulacja stresu, sen i aktywność fizyczna to podstawy, które wspomagają prawidłowe działanie Twoich hormonów. Sprawdź, jakie ćwiczenia wybrać, aby stymulować pracę tarczycy i układu hormonalnego. Jak oceniasz […]


17 października 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pobierz darmowego e-booka

Otrzymuj nowe artykuły i porady dotyczące zdrowia. Odbierz darmowy e-book od naszych specjalistów o Hashimoto!

Hashimotoplan.com