Podkręć metabolizm dietą na wiosnę z rabatem 20%!
Kup dietę

Jak zajechać tarczycę w 3 krokach?

Nie wiem, czy wiesz, jak łatwo i szybko możesz pogorszyć pracę swojej tarczycy, która jest niezwykle delikatna i wrażliwa na wpływ różnych czynników zewnętrznych? Może zdarzało Ci się nawet nieświadomie szkodzić swojej tarczycy i robić którąś z tych rzeczy?

1. Niedojadanie
Często wydaje nam się, że im mniej będziemy jeść, tym szybciej schudniemy. Nic bardziej mylnego! Zbyt restrykcyjna dieta może przynieść efekt odwrotny: doprowadzić do podwyższenia poziomu TSH i zmniejszenia tempa metabolizmu.

Przy odchudzaniu potrzebujemy minimalnej redukcji kalorycznej, która zapewni stopniową utratę masy ciała przy utrzymaniu prawidłowej pracy tarczycy, której hormony regulują metabolizm niemal każdej komórki w naszym ciele.

2. Niedosypianie
Jeśli zaniedbujemy sen, to cierpi na tym nasza tarczyca, ponieważ poziom hormonów tarczycy i TSH uzależniony jest od rytmu dobowego. Kiedy śpimy, reguluje się ich poziom.

Nawet krótkotrwałe zaburzenie snu ma istotny wpływ na poziom TSH, a w efekcie wpływa negatywnie na pracę tarczycy i wydzielanie trijodotyroniny (T3) i tyroksyny (T4). To z kolei może zwiększać ryzyko choroby tarczycy oraz pogarszać przebieg już istniejącej.

3. Przetrenowanie
Sama należę do osób, które „zajeżdżały” tarczycę intensywnymi i regularnymi treningami, chcąc wycisnąć więcej ze swojego ciała i samopoczucia. Jednak zbyt intensywny trening powoduje wzrost kortyzolu i insuliny. To zaburza konwersję T4 do aktywnego T3.

W efekcie takiego “stresowania” organizmu, obniżamy poziom hormonów tarczycy oraz pogorszamy swoje samopoczucie. Przetrenowanie może być przyczyną nie tylko kontuzji, ale również problemu z utratą masy ciała.

Ja przez długi czas popełniałam wszystkie te 3 błędy. A Ty?

loader-image
#x Nutrivimix TAb
217,00 

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 217,00 .

5.00 out of 5
89,00 
4.78 out of 5
49,00 

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 49,00 .

4.67 out of 5
119,00 

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 119,00 .

4.93 out of 5
49,00 

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 49,00 .

5.00 out of 5
nutriformin
299,00 

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 299,00 .

4.91 out of 5
nutriformin
119,00 
4.88 out of 5
plan zdrowej zmiany
69,90 

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 69,90 .

5.00 out of 5
nutrivimix
595,00 

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 595,00 .

5.00 out of 5
nutrivimix
299,00 

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 299,00 .

4.97 out of 5

Jak oceniasz ten wpis blogowy?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena: 4.7 / 5. Liczba głosów: 3

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.

Rekomendowane artykuły

Jeśli chcesz mieć dostęp do najbardziej aktualnej wiedzy na temat choroby Hashimoto oraz ostatnio dodanych materiałów, tutaj znajdziesz najnowsze artykuły.

Ze względu na złożone podłoże choroby Hashimoto istotną rolę w leczeniu i łagodzeniu przebiegu odgrywa prawidłowa dieta. Niestety często możemy spotkać się ze sprzecznymi informacjami na temat diety w Hashimoto, które mogą być szkodliwe dla Twojego zdrowia. W artykule dowiesz się, czy dieta bezglutenowa pomoże Ci w chorobie Hashimoto. Jak oceniasz ten wpis blogowy? Kliknij […]


20 marca 2023

Wraz z rozwojem technologii jesteśmy narażeni na kontakt z większą ilością substancji zagrażającymi zdrowiu. Naukowcy coraz szerzej zgłębiają temat związków, które negatywnie wpływają na układ hormonalny. W skład tej szerokiej grupy zalicza się związki endokrynnie czynne, czyli ksenoestrogeny. Jakie są źródła ksenoestrogenów? Czy musisz się ich obawiać? Czy istnieje możliwość wyeliminowania ich z naszego życia? […]


13 marca 2023

Oczyszcza, magazynuje, filtruje – to tylko kilka funkcji, jakie pełni wątroba. Jej prawidłowe działanie jest jednym z podstawowych warunków zapewniających nam naturalną ochronę przed toksynami. Nie musisz stosować detoksów i innych modnych diet oczyszczających. Wystarczy, że odpowiednio wesprzesz działanie swojej wątroby i zadbasz o jej dobrą kondycję. Z artykułu dowiesz się, dlaczego zdrowa wątroba jest […]


2 marca 2023

Możliwość komentowania została wyłączona.

Pobierz darmowego e-booka

Otrzymuj nowe artykuły i porady dotyczące zdrowia. Odbierz darmowy e-book od naszych specjalistów o Hashimoto!

Hashimotoplan.com