Black Week! Aż do -30% na suplementy i diety. Użyj kodu: BLACK2022 Sprawdź

Jak zajechać tarczycę w 3 krokach?

Nie wiem, czy wiesz, jak łatwo i szybko możesz pogorszyć pracę swojej tarczycy, która jest niezwykle delikatna i wrażliwa na wpływ różnych czynników zewnętrznych? Może zdarzało Ci się nawet nieświadomie szkodzić swojej tarczycy i robić którąś z tych rzeczy?

1. Niedojadanie
Często wydaje nam się, że im mniej będziemy jeść, tym szybciej schudniemy. Nic bardziej mylnego! Zbyt restrykcyjna dieta może przynieść efekt odwrotny: doprowadzić do podwyższenia poziomu TSH i zmniejszenia tempa metabolizmu.

Przy odchudzaniu potrzebujemy minimalnej redukcji kalorycznej, która zapewni stopniową utratę masy ciała przy utrzymaniu prawidłowej pracy tarczycy, której hormony regulują metabolizm niemal każdej komórki w naszym ciele.

2. Niedosypianie
Jeśli zaniedbujemy sen, to cierpi na tym nasza tarczyca, ponieważ poziom hormonów tarczycy i TSH uzależniony jest od rytmu dobowego. Kiedy śpimy, reguluje się ich poziom.

Nawet krótkotrwałe zaburzenie snu ma istotny wpływ na poziom TSH, a w efekcie wpływa negatywnie na pracę tarczycy i wydzielanie trijodotyroniny (T3) i tyroksyny (T4). To z kolei może zwiększać ryzyko choroby tarczycy oraz pogarszać przebieg już istniejącej.

3. Przetrenowanie
Sama należę do osób, które „zajeżdżały” tarczycę intensywnymi i regularnymi treningami, chcąc wycisnąć więcej ze swojego ciała i samopoczucia. Jednak zbyt intensywny trening powoduje wzrost kortyzolu i insuliny. To zaburza konwersję T4 do aktywnego T3.

W efekcie takiego „stresowania” organizmu, obniżamy poziom hormonów tarczycy oraz pogorszamy swoje samopoczucie. Przetrenowanie może być przyczyną nie tylko kontuzji, ale również problemu z utratą masy ciała.

Ja przez długi czas popełniałam wszystkie te 3 błędy. A Ty?

loader-image
#x Nutrivimix TAb
217,00 
5.00 out of 5
89,00 
4.75 out of 5
49,00 
4.67 out of 5
119,00 
4.92 out of 5
49,00 
5.00 out of 5
nutriformin
299,00 
5.00 out of 5
nutriformin
119,00 
4.91 out of 5
plan zdrowej zmiany
69,90 
5.00 out of 5
nutrivimix
545,00 
5.00 out of 5
nutrivimix
279,00 
4.96 out of 5

Jak oceniasz ten wpis blogowy?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena: 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.

Rekomendowane artykuły

Jeśli chcesz mieć dostęp do najbardziej aktualnej wiedzy na temat choroby Hashimoto oraz ostatnio dodanych materiałów, tutaj znajdziesz najnowsze artykuły.

W ostatnich latach temat cholesterolu stał się bardzo popularny, ze względu na narastające ryzyko rozwoju chorób, takich jak miażdżyca czy nadciśnienie tętnicze. Jednak jaki może mieć związek z chorobami tarczycy i czy jesteśmy w stanie unormować jego poziom dzięki diecie? Z tego artykułu dowiesz się, jak zinterpretować wyniki badań i jak radzić sobie z wysokim […]


28 listopada 2022

U kobiet z chorobą Hashimoto skóra staje się blada, sucha i szorstka, co wynika ze spowolnionych przemian metabolicznych w organizmie. Aby przywrócić swojej cerze dawny blask i poprawić jej kondycję, powinnaś przede wszystkim zwrócić uwagę na jej prawidłową pielęgnację. Dowiedz się, jak skutecznie nawilżyć skórę oraz odbudować barierę hydrolipidową, czyli płaszcz ochraniający skórę przed nadmierną […]


31 października 2022

Równowaga hormonalna jest istotnym elementem dobrego funkcjonowania organizmu. Zapewnia nam wewnętrzny balans oraz zdrowie. Warto odpowiednio ją wspierać, zwłaszcza jeśli chorujesz na niedoczynność tarczycy czy Hashimoto. Zdrowa dieta, regulacja stresu, sen i aktywność fizyczna to podstawy, które wspomagają prawidłowe działanie Twoich hormonów. Sprawdź, jakie ćwiczenia wybrać, aby stymulować pracę tarczycy i układu hormonalnego. Jak oceniasz […]


17 października 2022

Możliwość komentowania została wyłączona.

Pobierz darmowego e-booka

Otrzymuj nowe artykuły i porady dotyczące zdrowia. Odbierz darmowy e-book od naszych specjalistów o Hashimoto!

Hashimotoplan.com