Jak zajechać tarczycę w 3 krokach?

Nie wiem, czy wiesz, jak łatwo i szybko możesz pogorszyć pracę swojej tarczycy, która jest niezwykle delikatna i wrażliwa na wpływ różnych czynników zewnętrznych? Może zdarzało Ci się nawet nieświadomie szkodzić swojej tarczycy i robić którąś z tych rzeczy?

1. Niedojadanie
Często wydaje nam się, że im mniej będziemy jeść, tym szybciej schudniemy. Nic bardziej mylnego! Zbyt restrykcyjna dieta może przynieść efekt odwrotny: doprowadzić do podwyższenia poziomu TSH i zmniejszenia tempa metabolizmu.

Przy odchudzaniu potrzebujemy minimalnej redukcji kalorycznej, która zapewni stopniową utratę masy ciała przy utrzymaniu prawidłowej pracy tarczycy, której hormony regulują metabolizm niemal każdej komórki w naszym ciele.

2. Niedosypianie
Jeśli zaniedbujemy sen, to cierpi na tym nasza tarczyca, ponieważ poziom hormonów tarczycy i TSH uzależniony jest od rytmu dobowego. Kiedy śpimy, reguluje się ich poziom.

Nawet krótkotrwałe zaburzenie snu ma istotny wpływ na poziom TSH, a w efekcie wpływa negatywnie na pracę tarczycy i wydzielanie trijodotyroniny (T3) i tyroksyny (T4). To z kolei może zwiększać ryzyko choroby tarczycy oraz pogarszać przebieg już istniejącej.

3. Przetrenowanie
Sama należę do osób, które „zajeżdżały” tarczycę intensywnymi i regularnymi treningami, chcąc wycisnąć więcej ze swojego ciała i samopoczucia. Jednak zbyt intensywny trening powoduje wzrost kortyzolu i insuliny. To zaburza konwersję T4 do aktywnego T3.

W efekcie takiego „stresowania” organizmu, obniżamy poziom hormonów tarczycy oraz pogorszamy swoje samopoczucie. Przetrenowanie może być przyczyną nie tylko kontuzji, ale również problemu z utratą masy ciała.

Ja przez długi czas popełniałam wszystkie te 3 błędy. A Ty?

loader-image
#x Nutrivimix TAb
217,00 
5.00 out of 5
89,00 
4.79 out of 5
49,00 
4.67 out of 5
119,00 
4.91 out of 5
49,00 
5.00 out of 5
nutriformin
299,00 
5.00 out of 5
nutriformin
119,00 
4.91 out of 5
plan zdrowej zmiany
69,90 
5.00 out of 5
nutrivimix
545,00 
5.00 out of 5
nutrivimix
279,00 
5.00 out of 5

Jak oceniasz ten wpis blogowy?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena: 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.

Rekomendowane artykuły

Jeśli chcesz mieć dostęp do najbardziej aktualnej wiedzy na temat choroby Hashimoto oraz ostatnio dodanych materiałów, tutaj znajdziesz najnowsze artykuły.

Post przerywany stał się w ostatnim czasie bardzo popularny i pojawia się o niego coraz więcej pytań. Czy możesz stosować go w niedoczynności tarczycy? Czy pomoże Ci w walce z insulinoopornością i nadmiernymi kilogramami? Dowiedz się, jak post przerywany wpływa na Twoją gospodarkę hormonalną. Jak oceniasz ten wpis blogowy? Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić! Prześlij […]


23 września 2022

Jeśli masz chorobę Hashimoto, jednym z najważniejszych badań, które powinnaś wykonać, jest oznaczenie poziomu ferrytyny. Szczególnie jeśli towarzyszą ci objawy, takie jak przewlekłe zmęczenie, problemy z pamięcią czy wypadanie włosów. Dowiedz się, jakie znaczenie ma ferrytyna w niedoczynności tarczycy oraz jak podnieść jej poziom. Jak oceniasz ten wpis blogowy? Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić! Prześlij […]


19 września 2022

Choroba Hashimoto dotyka wielu młodych kobiet, które dopiero planują potomstwo. Zajście w ciążę może się jednak okazać trudniejsze niż mogłoby się wydawać. Często są to nieudane próby pełne smutku, frustracji i złości. A gdy w końcu się to uda, to niestety, ale trzeba mieć się na baczności. Bo chora tarczyca oznacza, że w każdej chwili […]


29 sierpnia 2022

Możliwość komentowania została wyłączona.

Pobierz darmowego e-booka

Otrzymuj nowe artykuły i porady dotyczące zdrowia. Odbierz darmowy e-book od naszych specjalistów o Hashimoto!

Hashimotoplan.com