Black Week! Aż do -30% na suplementy i diety. Użyj kodu: BLACK2022 Sprawdź

Podkręć metabolizm

Starasz się dbać o dietę, ograniczasz słodycze, liczysz kalorie, a i tak nie możesz schudnąć? Poznaj kilka sprawdzonych i zdrowych sposobów na poprawę przemiany materii!

Umówmy się: cudów nie ma. Nie da się schudnąć kilkunastu kilogramów z dnia na dzień. Nasz organizm jest w stanie chudnąć, ale w określonym tempie. Ale z drugiej strony nie jest też aż tak źle – jesteśmy w stanie sprawić, aby odchudzanie było bardziej efektywne.

Metabolizm to wszystkie procesy, reakcje chemiczne oraz przemiany energii zachodzące w komórkach naszego organizmu. Potocznie mówi się najczęściej o wykorzystywaniu kalorii z jedzenia i związanym z tym tyciem lub chudnięciem.

Tempo przemiany materii nie jest jednak czymś z góry przypisanym, a więc możemy wpłynąć na jego efektywność. Nasz metabolizm może być spowolniony przez wiele czynników takich jak:

  • nieodpowiednia dieta
  • brak ruchu
  • stres
  • zbyt mała ilość snu
  • wieczne bycie na diecie
  • jedzenie zbyt małej ilości jedzenia

Te wszystkie czynniki sprawiają, że nasz metabolizm zwalnia, a odchudzanie jest dużo mniej efektywne.

Co w takim razie można zrobić, aby ten nieszczęsny metabolizm podkręcić? Tego dowiesz się z grafik poniżej.


Wiele osób sądzi, że skuteczne będą tylko te rady, które wymagają poświęcenia – picia tylko soków, głodówek albo katorżniczych treningów. A to nieprawda! To właśnie te najprostsze sposoby są najlepsze (i najzdrowsze) dla naszego organizmu.

loader-image
#x Nutrivimix TAb
217,00 
5.00 out of 5
89,00 
4.75 out of 5
49,00 
4.67 out of 5
119,00 
4.92 out of 5
49,00 
5.00 out of 5
nutriformin
299,00 
5.00 out of 5
nutriformin
119,00 
4.91 out of 5
plan zdrowej zmiany
69,90 
5.00 out of 5
nutrivimix
545,00 
5.00 out of 5
nutrivimix
279,00 
4.96 out of 5

Jak oceniasz ten wpis blogowy?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena: 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.

Rekomendowane artykuły

Jeśli chcesz mieć dostęp do najbardziej aktualnej wiedzy na temat choroby Hashimoto oraz ostatnio dodanych materiałów, tutaj znajdziesz najnowsze artykuły.

W ostatnich latach temat cholesterolu stał się bardzo popularny, ze względu na narastające ryzyko rozwoju chorób, takich jak miażdżyca czy nadciśnienie tętnicze. Jednak jaki może mieć związek z chorobami tarczycy i czy jesteśmy w stanie unormować jego poziom dzięki diecie? Z tego artykułu dowiesz się, jak zinterpretować wyniki badań i jak radzić sobie z wysokim […]


28 listopada 2022

U kobiet z chorobą Hashimoto skóra staje się blada, sucha i szorstka, co wynika ze spowolnionych przemian metabolicznych w organizmie. Aby przywrócić swojej cerze dawny blask i poprawić jej kondycję, powinnaś przede wszystkim zwrócić uwagę na jej prawidłową pielęgnację. Dowiedz się, jak skutecznie nawilżyć skórę oraz odbudować barierę hydrolipidową, czyli płaszcz ochraniający skórę przed nadmierną […]


31 października 2022

Równowaga hormonalna jest istotnym elementem dobrego funkcjonowania organizmu. Zapewnia nam wewnętrzny balans oraz zdrowie. Warto odpowiednio ją wspierać, zwłaszcza jeśli chorujesz na niedoczynność tarczycy czy Hashimoto. Zdrowa dieta, regulacja stresu, sen i aktywność fizyczna to podstawy, które wspomagają prawidłowe działanie Twoich hormonów. Sprawdź, jakie ćwiczenia wybrać, aby stymulować pracę tarczycy i układu hormonalnego. Jak oceniasz […]


17 października 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pobierz darmowego e-booka

Otrzymuj nowe artykuły i porady dotyczące zdrowia. Odbierz darmowy e-book od naszych specjalistów o Hashimoto!

Hashimotoplan.com