Podkręć metabolizm

Starasz się dbać o dietę, ograniczasz słodycze, liczysz kalorie, a i tak nie możesz schudnąć? Poznaj kilka sprawdzonych i zdrowych sposobów na poprawę przemiany materii!

Umówmy się: cudów nie ma. Nie da się schudnąć kilkunastu kilogramów z dnia na dzień. Nasz organizm jest w stanie chudnąć, ale w określonym tempie. Ale z drugiej strony nie jest też aż tak źle – jesteśmy w stanie sprawić, aby odchudzanie było bardziej efektywne.

Metabolizm to wszystkie procesy, reakcje chemiczne oraz przemiany energii zachodzące w komórkach naszego organizmu. Potocznie mówi się najczęściej o wykorzystywaniu kalorii z jedzenia i związanym z tym tyciem lub chudnięciem.

Tempo przemiany materii nie jest jednak czymś z góry przypisanym, a więc możemy wpłynąć na jego efektywność. Nasz metabolizm może być spowolniony przez wiele czynników takich jak:

  • nieodpowiednia dieta
  • brak ruchu
  • stres
  • zbyt mała ilość snu
  • wieczne bycie na diecie
  • jedzenie zbyt małej ilości jedzenia

Te wszystkie czynniki sprawiają, że nasz metabolizm zwalnia, a odchudzanie jest dużo mniej efektywne.

Co w takim razie można zrobić, aby ten nieszczęsny metabolizm podkręcić? Tego dowiesz się z grafik poniżej.


Wiele osób sądzi, że skuteczne będą tylko te rady, które wymagają poświęcenia – picia tylko soków, głodówek albo katorżniczych treningów. A to nieprawda! To właśnie te najprostsze sposoby są najlepsze (i najzdrowsze) dla naszego organizmu.

loader-image
#x Nutrivimix TAb
217,00 
5.00 out of 5
89,00 
4.89 out of 5
49,00 
4.67 out of 5
119,00 
4.91 out of 5
49,00 
5.00 out of 5
nutriformin
299,00 
5.00 out of 5
nutriformin
119,00 
4.91 out of 5
plan zdrowej zmiany
69,90 
5.00 out of 5
nutrivimix
545,00 
5.00 out of 5
nutrivimix
279,00 
5.00 out of 5

Jak oceniasz ten wpis blogowy?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena: 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.

Rekomendowane artykuły

Jeśli chcesz mieć dostęp do najbardziej aktualnej wiedzy na temat choroby Hashimoto oraz ostatnio dodanych materiałów, tutaj znajdziesz najnowsze artykuły.

Jeśli masz podwyższone przeciwciała przeciwtarczycowe anty-TPO przy innych wynikach badań w normie i nie wiesz, co to oznacza oraz co robić, ten artykuł jest dla Ciebie. Dowiedz się, czy masz chorobę Hashimoto i jak możesz ratować tarczycę. Jak oceniasz ten wpis blogowy? Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić! Prześlij ocenę Średnia ocena: 5 / 5. Liczba […]


9 sierpnia 2022

Choroba Hashimoto to nie tylko chora tarczyca, jak mogłoby się wydawać. Bardzo często osoby z Hashimoto skarżą się na problemy z pamięcią i koncentracją, wahania nastroju oraz stany depresyjne. Dlaczego tak jest? Ponieważ Hashimoto powoli, ale skutecznie niszczy Twój mózg. W artykule dowiesz się, jak możesz temu zapobiegać. Jak oceniasz ten wpis blogowy? Kliknij gwiazdkę, […]


25 lipca 2022

Diagnoza choroby Hashimoto bywa trudna i może trwać długie miesiące, podczas których trafiamy do różnych lekarzy w poszukiwaniu pomocy i odpowiedzi na pytanie, co nam dolega. W artykule dowiesz się, jakie badania wykonać, aby zdiagnozować Hashimoto i znaleźć przyczynę rożnych dolegliwości. Dzięki właściwej diagnozie, odzyskasz kontrolę nad własnym zdrowiem i co najważniejsze – dobre samopoczucie. Jak […]


24 czerwca 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Pobierz darmowego e-booka

Otrzymuj nowe artykuły i porady dotyczące zdrowia. Odbierz darmowy e-book od naszych specjalistów o Hashimoto!

Hashimotoplan.com