Czy ja faktycznie muszę jeść 4 posiłki i śniadanie 1,5h po przebudzeniu?

Ilość posiłków raczej nie ma znaczenia. Najważniejsze, aby w ciągu dnia dostarczyć tyle kalorii ile potrzebuje organizm, nieważne czy to będą 2, 3, 4, czy 5 posiłków.

Wyjątkiem może być zaburzona gospodarka węglowodanowa (cukrzyca, insulinooporność, hipoglikemia), gdzie ilość posiłków faktycznie ma znaczenie ze względu na poposiłkowe wydzielanie insuliny.

Co do śniadania 1,5h po przebudzeniu jest to wskazane przy stosowaniu niektórych leków (np. Euthyroxu). Ale generalnie rzecz biorąc w większości przypadków nie trzeba tyle czekać na śniadanie 🙂

Rekomendowane artykuły

Jeśli chcesz mieć dostęp do najbardziej aktualnej wiedzy na temat choroby Hashimoto oraz ostatnio dodanych materiałów, tutaj znajdziesz najnowsze artykuły.

Jeśli masz podwyższone przeciwciała przeciwtarczycowe anty-TPO przy innych wynikach badań w normie i nie wiesz, co to oznacza oraz co robić, ten artykuł jest dla Ciebie. Dowiedz się, czy masz chorobę Hashimoto i jak możesz ratować tarczycę.


9 sierpnia 2022

Choroba Hashimoto to nie tylko chora tarczyca, jak mogłoby się wydawać. Bardzo często osoby z Hashimoto skarżą się na problemy z pamięcią i koncentracją, wahania nastroju oraz stany depresyjne. Dlaczego tak jest? Ponieważ Hashimoto powoli, ale skutecznie niszczy Twój mózg. W artykule dowiesz się, jak możesz temu zapobiegać.


25 lipca 2022

Diagnoza choroby Hashimoto bywa trudna i może trwać długie miesiące, podczas których trafiamy do różnych lekarzy w poszukiwaniu pomocy i odpowiedzi na pytanie, co nam dolega. W artykule dowiesz się, jakie badania wykonać, aby zdiagnozować Hashimoto i znaleźć przyczynę rożnych dolegliwości. Dzięki właściwej diagnozie, odzyskasz kontrolę nad własnym zdrowiem i co najważniejsze – dobre samopoczucie.


24 czerwca 2022

Możliwość komentowania została wyłączona.

Pobierz darmowego e-booka

Otrzymuj nowe artykuły i porady dotyczące zdrowia. Odbierz darmowy e-book od naszych specjalistów o Hashimoto!

Hashimotoplan.com