Black Week! Aż do -30% na suplementy i diety. Użyj kodu: BLACK2022 Sprawdź

Suplementujesz biotynę? Musisz to wiedzieć

Biotyna, czyli witamina B7 (H), uczestniczy w wielu reakcjach przebiegających w organizmie człowieka. Większość z nas stosuje biotynę jako środek przeciwdziałający wypadaniu i łamliwości włosów Dla osób z Hashimoto ma ona jednak dużo szersze działanie.

Wiedziałaś, że biotyna ma duży wpływ na wiele procesów w organizmie, w tym także na regulację metabolizmu?

W badaniach powiązano jej niedobór z gorszą tolerancją glukozy oraz potwierdzono korzystny wpływ biotyny na łagodzenie stanów „cukrzycowych” i zmniejszenie stężenia lipidów w osoczu.

Ale uwaga! Preparaty z biotyną musisz odstawić na 5 dni przed badaniem hormonów TSH, FT3 i FT4.

Dlaczego? Bo biotyna wchodzi w reakcję ze streptawidyną, używaną w testach immunoenzymatycznych, co może zmieniać wyniki badań.

Osoby, które przed oznaczeniami hormonalnymi stosowały preparaty bogate w biotynę (RWS powyżej 100%) mogą mieć zaniżone wartości TSH oraz zawyżone wartości hormonów FT4 i FT3, a także zaburzone wyniki przeciwciał tarczycowych.

Oznacza to, że nawet jeśli Twój poziom TSH jest w rzeczywistości podwyższony, to podczas suplementacji dużą dawka biotyny, wynik badania może wyjść prawidłowy. A konsekwencje mogą prowadzić do niewłaściwych decyzji terapeutycznych!

PAMIĘTAJ!

  • Spożywając suplement z biotyną należy odstawić go na 5 dni przed badaniem hormonów, a po badaniu można od razu wrócić do suplementacji.
  • Nasz Nutrivimix zawiera 1000 mcg biotyny (2000% RWS), więc również jego to dotyczy.
loader-image
#x Nutrivimix TAb
217,00 
5.00 out of 5
89,00 
4.75 out of 5
49,00 
4.67 out of 5
119,00 
4.92 out of 5
49,00 
5.00 out of 5
nutriformin
299,00 
5.00 out of 5
nutriformin
119,00 
4.91 out of 5
plan zdrowej zmiany
69,90 
5.00 out of 5
nutrivimix
545,00 
5.00 out of 5
nutrivimix
279,00 
4.96 out of 5

Jak oceniasz ten wpis blogowy?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena: 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.

Rekomendowane artykuły

Jeśli chcesz mieć dostęp do najbardziej aktualnej wiedzy na temat choroby Hashimoto oraz ostatnio dodanych materiałów, tutaj znajdziesz najnowsze artykuły.

W ostatnich latach temat cholesterolu stał się bardzo popularny, ze względu na narastające ryzyko rozwoju chorób, takich jak miażdżyca czy nadciśnienie tętnicze. Jednak jaki może mieć związek z chorobami tarczycy i czy jesteśmy w stanie unormować jego poziom dzięki diecie? Z tego artykułu dowiesz się, jak zinterpretować wyniki badań i jak radzić sobie z wysokim […]


28 listopada 2022

U kobiet z chorobą Hashimoto skóra staje się blada, sucha i szorstka, co wynika ze spowolnionych przemian metabolicznych w organizmie. Aby przywrócić swojej cerze dawny blask i poprawić jej kondycję, powinnaś przede wszystkim zwrócić uwagę na jej prawidłową pielęgnację. Dowiedz się, jak skutecznie nawilżyć skórę oraz odbudować barierę hydrolipidową, czyli płaszcz ochraniający skórę przed nadmierną […]


31 października 2022

Równowaga hormonalna jest istotnym elementem dobrego funkcjonowania organizmu. Zapewnia nam wewnętrzny balans oraz zdrowie. Warto odpowiednio ją wspierać, zwłaszcza jeśli chorujesz na niedoczynność tarczycy czy Hashimoto. Zdrowa dieta, regulacja stresu, sen i aktywność fizyczna to podstawy, które wspomagają prawidłowe działanie Twoich hormonów. Sprawdź, jakie ćwiczenia wybrać, aby stymulować pracę tarczycy i układu hormonalnego. Jak oceniasz […]


17 października 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pobierz darmowego e-booka

Otrzymuj nowe artykuły i porady dotyczące zdrowia. Odbierz darmowy e-book od naszych specjalistów o Hashimoto!

Hashimotoplan.com