O nas

Tworzymy hashimotoplan.com specjalistyczny portal o Hashimoto, ponieważ trudno nam się pogodzić z tym, że większość osób z chorobą Hashimoto diagnozowana jest w zaawansowanej fazie choroby, kiedy dochodzi już do uszkodzenia tkanek i znacznego zmniejszenia objętości tarczycy. Również z tym, że choroba Hashimoto nie tylko zjada tarczycę, ale może odebrać komfort życia, energię, urodę, a nawet ostrość umysłu i poczucie własnej wartości. Do tego pacjenci mają pod górkę, bo dostać się do lekarza endokrynologa nie jest łatwo a niespecyficzność objawów traktowana jest często bez stosownej uwagi.

Osobista historia choroby i najbliższych nam osób była dla nas dużym impulsem do działania. Przeprowadzone przez nas ogólnopolskie badanie utwierdziło nas w słuszności decyzji, bo 1,6 mln osób w Polsce choruje na Hashimoto, a dwa razy tyle osób prawdopodobnie nie jest zdiagnozowane lub nie wie o chorobie. Wiele osób też skarży się na złe samopoczucie i uciążliwe objawy mimo przyjmowana leku na niedoczynność tarczycy.

Wiemy, że nie jest Ci łatwo, dlatego chcemy Ci pomóc, dostarczając użyteczne informacje oraz narzędzia, dzięki którym będziesz mógł monitorować swój stan zdrowia oraz lepiej współpracować z lekarzem. Wszelkie działania będą wymagały indywidualnego podejścia. Nie rzucaj się od razu na głęboką wodę – zmiany wprowadzaj stopniowo i obserwuj siebie.

Wkładamy dużo energii, aby prezentowane treści były specjalistyczne i użyteczne, wielowymiarowe i uporządkowane, oparte na światowych badaniach, ale osadzone w polskich realiach. Serwis hashimotoplan.com będzie regularnie uzupełniamy o nowe narzędzia i artykuły, które będą też coraz bardziej szczegółowe. Bazujemy na zaleceniach ekspertów, badaniach i sprawdzonych rozwiązaniach.

Naszą ambicją jest stworzenie najlepszego portalu specjalistycznego na świecie. Wkrótce odsłona nowej sekcji: Nasi eksperci, w której poznasz najlepszych lekarzy, doświadczonych dietetyków i różnych specjalistów zaproszonych do współpracy na łamach serwisu hashimotoplan.com, dzielących się swoją wiedzą na temat choroby.

Naszą misją jest poprawa stanu zdrowia i samopoczucia osób chorych na Hashimoto. Chcemy popularyzować wiedzę na temat choroby Hashimoto oraz promować diagnostykę, a dzięki temu, wczesną wykrywalność choroby i zaoszczędzić wielu osobom kilku lat niekomfortowego życia. Jednocześnie pragniemy zachęcić pacjentów do zaangażowania się w swoje zdrowie i nakłonić do lepszej współpracy z lekarzem.

Od wielu lat jesteśmy związani z branżą medyczną i farmaceutyczną. Każdy z nas spędza kilkaset godzin rocznie, wertując PubMed, który jest największą bazą badań klinicznych i naukowych artykułów medycznych na świecie. Do tego spotkania z wieloma lekarzami, ekspertami i ośrodkami naukowymi. Mariusz prowadzi badania oraz wytwarza leki i suplementy diety dla firm farmaceutycznych a Gosia tworzy strategie marek, opracowuje koncepty i wprowadza na rynek nowe produkty. Dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy w stanie dbać o wysoką jakość merytoryczną publikowanych materiałów.

Chcemy być Twoją inspiracją do zdrowego trybu życia i zmian na lepsze, a każdy dzień Twojego dobrego samopoczucia będzie dla nas najlepszą nagrodą.

Cieszymy się, że jesteś z nami.

Gosia i Mariusz