ATG i anty-TPO podwyższone. Reszta ok. Czy to Hashimoto?
Opublikowano
3 grudnia 2021
Podwyższone anty-TG i anty-TPO wskazują na chorobę Hashimoto, nawet jeśli hormony tarczycy są w normie.
Jest to faza choroby, w której jeszcze nie występują subkliniczne zaburzenia funkcji tarczycy (podwyższone TSH, prawidłowe fT3 i fT4, brak objawów klinicznych), ani jawne zaburzenia czynności tarczycy.
Rekomendowane artykuły
Jeśli chcesz mieć dostęp do najbardziej aktualnej wiedzy na temat choroby Hashimoto oraz ostatnio dodanych materiałów, tutaj znajdziesz najnowsze artykuły.
Przyjmujesz leki na niedoczynność tarczycy, a mimo to nie czujesz poprawy w swoim samopoczuciu i wciąż brakuje Ci energii do działania? W chorobach tarczycy, oprócz przyjmowania leków, ważne jest zadbanie o odpowiednią dietę oraz styl życia, które będą wspierać produkcję i konwersję hormonów. W artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie, jak naturalnie wspierać ten proces.
Probiotyki mają prozdrowotne właściwości na nasz układ pokarmowy, ale wsparcie jelit to nie jedyne ich zadanie. Mamy już pierwsze doniesienia i badania, które pokazują ich pozytywny wpływ na inne obszary naszego organizmu, w tym na tarczycę. Z artykułu dowiesz się, które szczepy bakterii mogą okazać się skutecznym wsparciem w chorobie Hashimoto.
Euthyrox, Letrox i Euthyroxin to najpopularniejsze preparaty stosowane w leczeniu niedoczynności tarczycy. Wszystkie te leki zawierają lewotyroksynę, czyli syntetyczną tyroksynę, która działa analogicznie do naturalnie występującego hormonu wytwarzanego przez tarczycę i która ma doprowadzić do prawidłowego poziomu hormonów tarczycy we krwi. Sprawdź, jak prawidłowo przyjmować lek w niedoczynności tarczycy.